הבית > חדשות > תוכן

כיצד פועלים סרוו

Jul 19, 2017

המנוע הקטן הזה הוא גבוה יעילות וכוח

סרוובסביבה כבר זמן רב ולא מנוצלים ביישומים רבים. הם קטנים בגודלם אבל לדחוף אגרוף גדול והם מאוד באנרגיה. תכונות אלה מאפשרות להם לשמש להפעלת שלט רחוק או שליטת רדיומכוניות צעצוע,רובוטיםמטוסים. סרוו משמשים גם יישומים תעשייתיים, רובוטיקה, בשורה הייצור, רוקחות, שירותי מזון. אבל כיצד פועלים האנשים הקטנים?

המעגלים servo בנוי נכון ביחידה מוטורית, יש מוט הניתנים למיקום, אשר בדרך כלל מצויד עםציוד(כפי שמוצג להלן.) המנוע נשלט עם אות חשמלי אשר קובע את כמות התנועה של הפיר.

מה יש בפנים הנזילה?

להבין איך עובד servo, אתה צריך להעיף מבט מתחת למכסה המנוע. בפנים היא תחבולה די פשוט: קטןמנוע DC,נגד משתנה, ואת מעגל הבקרה. המנוע מחובר על ידי הילוכים גלגל הבקרה. כאשר המנוע מסתובב, משתנה ההתנגדות של נגד משתנה, אז מעגל הבקרה ניתן לווסת בדיוק כמה תנועה יש, באיזה כיוון.

כאשר מוט של המנוע הוא במיקום הרצוי,כוחסופקו למפענח המנוע מופסק. אם לא, המנוע מופעל לכיוון המתאים. במקום הרצוי נשלחת באמצעות פולסים חשמליים דרךהאות תיל. המהירות של המנוע הוא יחסי ההבדל בין מיקומו המעשי שלה במקום הרצוי. אז אם המנוע ליד במיקום הרצוי, הוא יהפוך לאט, אחרת זה יהפוך מהר. זה נקראשליטה יחסית.משמעות הדבר היא שהמנוע תפעל רק קשה כמו הדרושים להשלים את המשימה שלפנינו, בחור קטן ויעיל מאוד.

איך נקבע את הנזילה?

הסרוו נשלטים על-ידי שליחת של הפולס החשמלי של רוחב משתנה, אואפנון רוחב פולס(PWM), דרך הכבל שליטה. יש דופק מינימלי, דופק מרבי, ועל שיעור החזרה. פחית מנוע סרוו בדרך כלל רק להפעיל ב- 90° בשני הכיוונים עבור סכום כולל של 180° תנועה. העמדה הנייטרלית של המנוע מוגדר המיקום שבו servo יש את אותה כמות הסיבוב פוטנציאליים בכיוון שני בכיוון השעון או נגד כיוון השעון. PWM שלחמנועקביעת המיקום של הפיר, ובהתבסס על משך הדופק באמצעות הכבל שליטה; אתרוטוריהפוך למיקום הרצוי. מנוע סרוו מצפה לראות דופק כל 20 מילישניות, האורך של הדופק יקבע כמה רחוק הופך המנוע. לדוגמה, דופק 1.5ms יעשה סיבוב המנוע למיקום 90°. קצר להעברתו 1.5ms בכיוון השעון הדלפק לכיוון המיקום 0°, יותר ממה 1.5ms תהפוך את הנזילה בכיוון השעון לכיוון העמדה 180°.

כאשר אלה הסרוו מצווים לנוע, הם העבר למצב והחזק את העמדה. אם כוח חיצוני דוחף נגד servo בזמן servo מחזיק בעמדה, servo יתנגדו מלעבור את התפקיד הזה. הכמות המרבית של כוח servo אפשר להפעיל מכונהדירוג מומנטשל servo. הסרוו לא יחזיק את עמדתם לנצח אבל; הדופק עמדה יש לחזור להנחות את הנזילה להישאר בעמדה.

סוגי סרוו

ישנם שני סוגים של סרוו - AC ו- DC. סרוו AC יכול להתמודד עם עליות הנוכחי גבוה יותר, נוטים להשתמש במכונות תעשייתיות.הסרוו DCלא מיועדים עליות הנוכחי גבוה והם בדרך כלל יותר מתאים עבור יישומים קטנים יותר. באופן כללי, מנועי DC הם זול יותר מאשר עמיתיהם AC. אלה הם גם servo מוטורס אשר נבנו במיוחד עבור סיבוב רציף, שהופך אותו דרך קלה כדי לקבל את הרובוט שלך זז. הם כוללים שני מיסבים על הפיר פלט עבור מופחת החיכוך וגישה נוחה ההתאמה נקודת מנוחהנגד משתנה.

יישומים מנוע סרוו

סרוו נמצאים בשימוש המופעלת מטוסים כדי למקם משטחי שליטה כמו מעליות, rudders, הליכה רובוט, או הפעלהgrippers.סרוו קטנים, יש שליטה מובנית המעגלים ויש כוח טוב עבור הגודל שלהם.

שירותי מזון, פרמצבטיקה, הכלים נועדו לשמש בסביבות חריפות יותר, איפה פוטנציאל קורוזיה גבוהה לאור להיות שטפו אותם במקום בלחצים גבוהים וטמפרטורות שוב ושוב כדי לשמור על היגיינה קפדנית סטנדרטים. הסרוו משמשות גםייצור בשורה, איפה החזרות גבוהים עדיין עבודה מדויקת יש צורך.

כמובן, אין לך לדעת איך עובד servo להשתמש, אבל כמו עם רוב האלקטרוניקה, ככל שתבין, הדלתות יותר פתוחהפרויקטים מורחבוהיכולות של פרויקטים. בין אם אתהhobbyist בניית רובוטים, מהנדס תכנון מערכות תעשייתיות, או תמיד סקרן, לאן סרוו תיקח אותך?