הבית > חדשות > תוכן

כיצד פועל מוטורית עבודה

May 02, 2017

הבנייה הבסיסית

אני הולך לפשט את מנועי stepper כאן כדי להמחיש את הרעיון הפשוט, המרכזי: הרוטור (הפנימי) של מנוע הסופר מסתובב בכמויות קטנות, בדידות, מכיוון שהסטאטור (החיצוני) מחיל דחפים מגנטיים שמשכו ודוחפים אותו .

הרוטור

הרוטור עצמו מורכב משני דיסקים, קצת כמו הילוכים, שאחד מהם הוא מוט צפון מגנטי (אדום) והשני הוא מוט דרומי (כחול). כאשר אנו שמים את שני הדיסקים בחזרה לאחור, אנחנו מקבלים צפונה ודרום מוט השיניים לסירוגין סביב הקצה. אם אתה מוצא את זה קשה לדמיין, לדמיין את היד השמאלית שלך הוא מוט צפון מגנטי בצבע אדום, ואילו יד ימין שלך הוא מגנטי דרום מגנטי בצבע כחול. אם אתה מניח יד אחת על גבי השנייה כך שאצבעות יד אחת מתחלפות באצבעות של השנייה, ואז מסתכל למטה, תראה לסירוגין את הקוטב הצפוני והדרומי "שיניים" (האצבעות) סביב הקצה. זה למעשה מה שיש לנו ברוטור של מנוע stepper.

הסטאטור

סביב קצה הרוטור, יש לנו את stator: בדוגמה זו, ארבעה אלקטרומגנטים שיכולים להיות מופעלת לסירוגין בנפרד. בדרך כלל, האלקטרומגנטים במנוע סטפר פועלים בזוגות, כאשר כל זוג מגנטים מנוגד מתחלפים יחד כדי להפוך את הקוטב הצפוני בו-זמנית, ולאחר מכן את המגנטים בזוויות ישרות, שגם הם פועלים יחד. אני מעדיף לצייר אותו בצורה קצת אחרת, שלדעתי היא פשוטה וקלה יותר להבנה. בדיוק מה עובר כאשר תלוי כמה שיניים הרוטור (צעדים) יש וכמה סלילי אלקטרומגנט להקיף אותם: הגיאומטריה ויישור של מנוע צעד צריך להיות בדיוק כדי להפוך את סיבוב הרוטור.

איך זה מסתובב

  1. האלקטרומגנט הנכון הוא אנרגטי והופך לקוטב הצפוני (אדום) והאלקטרומגנט השמאלי הופך לקוטב הדרומי (כחול). זה מושך את הרוטור סביב צעד אחד כל כך שן כחולה על הרוטור מצליפה לכיוון האלקטרומגנט הנכון שן אדומה מצליפה לכיוון האלקטרומגנט השמאלי.

  2. עכשיו האלקטרומגנט התחתון הופך לקוטב הצפוני, המגנט העליון הופך לקוטב הדרומי, ושני המגנטים האופקיים כבויים. שוב, השיניים של הרוטור נמשכים צעד אחד קדימה.

  3. המגנטים האנכיים כבויים כעת והמגנטים האופקיים מופעלים שוב, אך עם הקוטביות ההפוכה (תבנית המגנטיות) שהיתה להם בעבר. שיני הרוטור מתקדמות בצעד אחד נוסף.

  4. לבסוף, המגנטים האנכיים מופעלים שוב, בקוטביות ההפוכה לפני, והמגנטים האופקיים כבויים. הרוטור מסתובב סביב צעד אחד נוסף. מחזור שלם ואז חוזר.

זכור כי מנוע stepper לא נועד באמת לשמור על ספינינג סביב ומסביב: על ידי שליחת דחפים רבים או מעטים על האלקטרומגנטים החיצוניים לפי הצורך, נוכל להפוך את סיבוב הרוטור דרך מספר מסוים של צעדים (ולכן, על ידי זווית מדויקת). אנחנו יכולים לעשות את זה לסובב את הדרך ההפוכה על ידי הפיכת זרם חשמלי.