הבית > חדשות > תוכן

כיצד לבחור הילוך - גלגל שיניים

Jul 24, 2017

גלגל שיניים זה הילוך המאפשר שידור תנועה בין שני צירי הסיבוב ניצב דגש על שני מטוסים שונים. גלגל שיניים מורכב תולעת (גליל בצורת ספירלה במכונה שיניים), הילוך ספירלה (גלגל שיניים) התרגלו המגרש באותו של התולעת.

 

גלגל שיניים מאופיין על-ידי יישום מומנט כוח ומהירות גבוהה יחס גבוהה השידור.

 

יחס התמסורת גלגל שיניים נקבע לפי מספר השיניים של הציוד תולעת (בהנחה כי התולעת לגליל יש שן 1 על קשר בכל פעם). לדוגמה, עבור יחס התמסורת יצירת של הילוך תולעת, הציוד תולעת יהיה 60 שיניים.

 

תכונה חשובה של גלגל שיניים היא עצמית נעילה. כאשר אתה מפעיל את התולעת, הציוד תולעת תתחיל לסובב. אבל כאשר אתה מנסה לסובב את גלגל שיניים, התולעת לא יזוז. עובדה זו קשורה זווית שטוחה יחסית של השיניים תולעת. בגלל זווית שטוחה, הכוח כי הפעלת ציוד תולעת על התולעת לא יכול להתגבר על החיכוך ולכן התולעת לא ספין.

 

מנגנון מכני, מכונות, רובוטים, התכונה עצמית נעילה יכול לחסוך עלויות הייצור של שבירת מערכות או אחרים restrainers מכני. על-ידי בחירת היחס המתאים שידור, באפשרותך ליצור מנגנון בלימה מבוסס רק על הציוד תולעת מבלי להוסיף רכיבים מכניים או אלקטרו-מכניים נוספים כגון בלמים.

 

דוגמה של מנגנון הנעילה עצמית של הציוד תולעת:

 

נניח שרובוט נועד להרים חלק מסוים באמצעות מנוע, תיבת הילוכים של שידור.

 

נניח מקרה הראשון gearbox שידור המבוסס על שלוחת הילוכים בלבד. כאשר המנוע מתחיל להסתובב, gearbox משדרת את מומנט, מרימה את החלק. כאשר המנוע כבוי, המשקל של החלק להתגבר על החיכוך הפנימי של הציוד והוא התחיל לרדת. על מנת לשמור במקום החלק אחרי זה היה להיות מורם, בלם אמור להתווסף ליישום או המנוע חייב להיות כל הזמן פעיל עם מומנט קבוע (צריכת חשמל מיותרת).

 

כדי להתגבר על זה, נחליף את gearbox השלוחה עם gearbox תולעת עם יחס גבוהה השידור. המנוע מחובר gearbox תולעת ומתחיל לסובב ובכך להרים את החלק. כאשר המנוע מופעל, החלק מפעילה את משקלו על תולעת gearbox. בגלל המבנה ואת זווית שטוחה של השיניים תולעת, gearbox תולעת מתנגדת כוח הכבידה חלק ומונעת זה מנפילה.