הבית > חדשות > תוכן

טכנולוגיית בקרת תהליכים של האצה והאטה של ​​מנוע צעד

Jan 13, 2020

טכנולוגיית בקרת תהליכים של האצה והאטה של ​​מנוע ההליכה

בגלל היישום הרחב של מנוע צעד, ישנם יותר ויותר מחקרים בנושא בקרת מנוע צעד. אם דופק הצעד משתנה מהר מדי בעת התחלתו או האצתו, הרוטור לא יכול לעקוב אחר שינוי האות החשמלי עקב אינרציה, וכתוצאה מכך הרוטור הנעול או מחוץ למצב. אם זה נעצר או מאט בגלל אותה סיבה, זה עלול להוביל למתח יתר. על מנת למנוע הרוטור הנעול, צעד אחר צעד ומעלה, וכדי לשפר את תדירות העבודה, יש צורך לשלוט במהירות המהירות של מנוע ההליכה.

מהירות מנוע ההליכה תלויה בתדירות הדופק, במספר שיני הרוטור והקצב. מהירות הזווית שלו פרופורציונאלית ישירות לתדר הדופק, ומסונכרנת עם הדופק בזמן. לכן, כשמספר שיני הרוטור וקצב פעימות קבוע, ניתן להשיג את המהירות הרצויה על ידי שליטה בתדר הדופק. מכיוון שמנוע המדרגה מופעל במומנט הסינכרוני שלו, כדי לא לאבד שלב, תדירות ההתחלה אינה גבוהה. במיוחד עם עליית ההספק, קוטר הרוטור גדל, האינרציה עולה וההבדל בין תדר ההתחלה לתדר ההפעלה המרבי עשוי להיות עשר פעמים.

מאפייני תדר ההתחלה של מנוע ההליכה מאפשרים להגיע לתדר הריצה ישירות כאשר הוא מתחיל, אך חייב להיות תהליך התחלה, כלומר ממהירות נמוכה למהירות הריצה בהדרגה. ניתן להפחית את תדר הריצה ל-' t לאפס מייד עם עצירתו, אך צריך להיות תהליך של הפחתה מהירה של המהירות לאפס במהירות גבוהה.

מומנט היציאה של מנוע ההליכה יורד עם עליית תדר הדופק. ככל שתדירות ההתחלה גבוהה יותר, מומנט ההתחלה קטן יותר והיכולת לנהוג בעומס גרועה יותר. כאשר מופעל מנוע המדרגה, הוא יגרום למצב שלא יהיה צעד ויחלוף כאשר הוא ייעצר. על מנת לגרום למנוע של צעד להגיע במהירות הנדרשת מבלי לאבד צעד או מעבר, המפתח הוא להפוך את המומנט הנדרש לתאוצה לנצל באופן מלא את המומנט שמספק מנוע צעד בתדרי פעולה שונים ולא יחרוג מהמומנט. לפיכך, הפעלת מנוע צעד בדרך כלל צריכה לעבור שלושה שלבים של תאוצה, מהירות אחידה והאטה, המחייבים את זמן ההאצה וההאטה להיות קצר ככל האפשר וזמן המהירות הקבוע יהיה ארוך ככל האפשר. במיוחד בעבודות הדורשות תגובה מהירה, הזמן מנקודת ההתחלה לנקודת הסיום הוא הקצר ביותר, הדורש את התהליך הקצר ביותר של האצה והאטה, בעוד שהמהירות במהירות קבועה היא הגבוהה ביותר.

חוקרים רבים מבית ומחוצה לה עשו מחקר רב על טכנולוגיית בקרת המהירות של מנוע דריכה. הם הקימו מגוון דגמים מתמטיים של בקרת האצה והאטה, כמו מודל מעריכי, מודל ליניארי וכו 'על בסיס זה, הם עיצבו ופיתחו מגוון מעגלי בקרה, שיפרו את מאפייני התנועה של מנוע דריכה, הרחיבו את היישום טווח של מנוע דריכה, האצה מעריכית והאטה נחשב למאפייני תדר המומנט המובנים של מנוע דריכה, זה לא יכול רק להבטיח שמנוע המדרגה לא יאבד צעד בתנועה, אלא גם נותן משחק מלא לתכונות המובנות של המנוע ולקצר את זמן המהירות למעלה ולמטה. עם זאת, בגלל שינוי העומס של המנוע, קשה לממש את ההאצה וההאטה הקווים רק קחו בחשבון כי המהירות הזוויתית של המנוע בתחום יכולת העומס היא פרופורציונאלית לדופק, ולא משתנה בגלל התנודה. של מתח אספקת החשמל וסביבת העומס. התאוצה של שיטה זו היא קבועה החיסרון הוא שמומנט היציאה של מנוע ההליכה אינו מתחשב במלואו במאפייני השינוי עם המהירות, ומנוע ההליכה יאבד צעד במהירות גבוהה.