הבית > חדשות > תוכן

במנוע סרוו

Jun 29, 2017

מנגנון

במנוע סרוו הוא מנגנון סרוו לולאה סגורה שימושים למקם משוב כדי לשלוט בתנועה והמיקום הסופי שלה. הקלט את שליטתה הוא אות (אנלוגי או דיגיטלי) המייצג את המיקום פיקד על הפיר פלט.

המנוע מזווג עם סוג כלשהו של מקודד כדי לספק מיקום ומשוב מהירות. במקרה הפשוט ביותר, רק המיקום נמדד. המיקום נמדד של הפלט מתבצעת השוואה למצב פקודה, החיצוני קלט אל הבקר. אם המיקום פלט שונה זה נדרש, אות שגיאה מופקת הגורמת ואז המנוע לסובב בשני הכיוונים, לפי הצורך, כדי להביא את פיר פלט למיקום המתאים. כמו הגישה עמדות, אות שגיאה מפחית אפס, התחנות מוטוריים.

סרוו מנועים ללא הפשוטה מאוד להשתמש עמדה בלבד חש באמצעות פקד נגד משתנה, בנג-בנג של מנוע שלהם; המנוע תמיד מסתובב במהירות מלאה (או מופסק). סוג זה של במנוע סרוו אינו בשימוש נרחב בבקרת תנועה תעשייתי, אבל זה יוצר את הבסיס של שמנוע הסרוו פשוט וזול להשתמש למודלים מנוהלי רדיו.

סרוו מנועים ללא מתוחכמים יותר להשתמש אנקודרים סיבוביים אופטיים כדי למדוד את המהירות של הפיר פלט של נסיעה מהירות משתנה כדי לשלוט על מהירות המנוע. שתי משיפורים אלה, בדרך כלל בשילוב עם אלגוריתם בקרת PID, מאפשרות את במנוע סרוו הביאה את מעמדה commanded מהר יותר, ליתר דיוק, עם פחות מחטיאים.

סרוו מנועים ללא לעומת מנועי צעד

במנוע סרוו צורכת חשמל כמו סיבובו למיקום commanded אבל אז במנוע סרוו נח. מנועי צעד להמשיך לצרוך חשמל לנעול. ולהחזיק את המיקום commanded.

סרוו מנועים ללא משמשים בדרך כלל כחלופה ביצועים גבוהים המנוע stepper. Stepper מוטורס יש כמה יכולת מובנית כדי לקבוע עמדה, כפי שהם השלבים פלט מובנה. זה לעתים קרובות מאפשר להם לשמש פקד עמדה לולאה פתוחה, בלי שום מקודד משוב, כמו שלהם אות הכונן מציין את מספר הצעדים של תנועה כדי לסובב, אבל בשביל זה צריך הבקר "מכיר" את המיקום של המנוע stepper על כוח למעלה. לכן, על הכוח הראשון במעלה, הבקר יהיה להפעיל את המנוע stepper ולהפוך אותו למיקום הידוע, למשל עד שהוא מפעיל מתג גבול הקצה. זה יכול להיות שנצפו בעת החלפת במדפסת הזרקת דיו; הבקר יעביר הספק דיו לימין הקיצוני ואת הזכות להקים את עמדות הקצה. במנוע סרוו יהפוך מיד בכל זווית הבקר מורה, ללא קשר למיקום ההתחלתי בעוצמה למעלה.

העדר משוב של מנוע stepper מגביל את הביצועים שלו, כמו המנוע stepper יוכל לנהוג רק טען נמצאת בטווח הקיבולת שלו, אחרת צעדים שלא נענתה תחת עומס עלולה להוביל מיצוב שגיאות המערכת, ייתכן שתצטרך להיות מחדש או חותמת. מקודד של בקר של במנוע סרוו תמורת עלות נוספת, אך הם למטב את הביצועים של המערכת הכוללת (עבור כל מהירות, כוח, דיוק) ביחס לקיבולת של המנוע הבסיסי. עם מערכות גדולות יותר, כאשר כוח מייצג של שיעור גדל והולך של עלות המערכת, סרוו מנועים ללא יש היתרון.

שם גדל פופולאריות, לולאה סגורה stepper מוטורס בשנים האחרונות. הם מתנהגים כמו סרוו מנועים ללא אבל יש כמה הבדלים לשליטתם תוכנה כדי לקבל תנועה חלקה. Top 3 היצרנים של מערכות רכב stepper לולאה סגורה מעסיקים אנקודרים מגנטי כהתקן שלהם משוב של הבחירה בשל עלות נמוכה והתנגדות רטט. היתרון העיקרי של מנוע stepper לולאה סגורה היא העלות יחס ביצועים. יש גם אין צורך לכוון את בקר PID במערכת stepper לולאה סגורה.

יישומים רבים, כגון מכונות חיתוך לייזר, ייתכן שיוצע שני טווחים, הטווח זולים באמצעות stepper מוטורס, הטווח ביצועים גבוהים באמצעות סרוו מנועים ללא.