הבית > חדשות > תוכן

מה זה מנוע צעד?

Jan 08, 2020

מנוע צעדיםידוע גם כמנוע דופק, מבוסס על עיקרון האלקטרומגנט הבסיסי ביותר, זהו סוג של אלקטרומגנט מסתובב חופשי, עיקרון הפעולה שלו תלוי בשינוי חדירות פער האוויר לייצור מומנט אלקטרומגנטי. הדגם המקורי הוא משנה לשנה. נעשה ניסיון לשלוט במנגנון העברת האלקטרודות של מנורת קשת מימן. זה נחשב למנוע צעד המקורי. בתחילת המאה העשרים, מנועי צעד היו בשימוש נרחב במחלפי טלפון אוטומטיים. כאשר כוחות מעצם הקפיטליזם המערבי נלחמו למען מושבות, מנועי צעד היו בשימוש נרחב במערכות עצמאיות כמו אוניות וכלי טיס חסרי כוח זרם חילופין. המצאת הטרנזיסטור בסוף שנות החמישים הוחל בהדרגה גם על מנועי צעד, והקל על השליטה הדיגיטלית. מאז שנות השמונים נשלט מנוע צעד בצורה גמישה ורב-תכליתית יותר, בזכות הופעתם של מחשבי מיקרו זולים.

Stepping Motor

ההבדל הגדול ביותר בין מנוע צעד ומנועי בקרה אחרים הוא שהוא מקבל את אות הדופק החשמלי של אות הבקרה הדיגיטלית וממיר אותו לתזוזה הזוויתית או הלינארית המתאימה. וזה יכול לפתוח בקרת מיקום לולאה, להזין אות דופק כדי לקבל תוספת מיקום מוגדרת, מה שנקרא מערכת בקרת מיקום מצטבר בהשוואה למערכת בקרת dc המסורתית, העלות שלה מופחתת משמעותית, כמעט לא צריכה לבצע התאמת מערכת. העקירה הזוויתית של מנוע צעד פרופורציונאלית לחלוטין למספר הדופקים המוזנים ומסונכרנת עם הדופק בזמן. לפיכך, כל עוד נשלטים על מספר הפולסים, התדר ורצף השלבים המפותלים של המנוע, ניתן להשיג את הזווית, המהירות והכיוון הנדרשים.

מנוע צעד בסין החל בתחילת שנות השבעים, באמצע שנות השבעים עד אמצע שמונים לשלב פיתוח המוצר המוגמר, כל הזמן לפתח זנים חדשים ומנוע בעל ביצועים גבוהים, נכון לעכשיו, עם התפתחות המדע והטכנולוגיה, במיוחד החומר המגנטי הקבוע ו הפיתוח של טכנולוגיית מוליכים למחצה, טכנולוגיית מחשבים, הופך את מנוע ההליכה ליישום נרחב בתחומים רבים.


טכנולוגיית בקרת מנוע צעד וסקירת פיתוח

כמנוע מיוחד לבקרה, לא ניתן לחבר את מנוע צעד ישירות לספק החשמל DC או זרם חילופין, ולכן עליו להיות מונע על ידי נהג מנוע צעד מיוחד של ספק הכוח. משמש בטכנולוגיית מיקרו-אלקטרוניקה, במיוחד בפיתוח טכנולוגיות מחשבים, גנרטור האותות של הדופק של הבקר על ידי יישום החומרה, רכיבים נפרדים או מעגל משולב מאומץ במעגל בקרת המערכת, התקנת ניפוי באגים מורכבת, לא רק צורכת מספר גדול של רכיבים, ופעם לאחר מכן לסיים את העיצוב, כדי לשנות את תוכנית הבקרה צריך לעצב מחדש את המעגל. זה גורם לנדרש לפתח דרייברים שונים למנועים שונים, שקשה לפתח ויקר לפיתוח, וקשה לשליטה, מה שמגביל את הקידום של מנועי צעד.

בגלל מנוע צעד הוא התקן שממיר פולסים חשמליים לתנועה מכנית נפרדת, יש לו את הנתונים המאפיינים שליטה טובה מאוד, ולכן המחשב הופך לאידיאלי של מקור נהג מנוע צעד, עם פיתוח מיקרו-אלקטרוניקה וטכנולוגיית מחשב, תוכנה וחומרה. מצב בקרת שילוב הפך לזרם המרכזי, מיוצר על ידי דופק בקרת התוכנית, מעגל החומרה. בקר מיקרו דרך התוכנה לשליטה במנוע צעד, טוב יותר להקיש על הפוטנציאל של המנוע. לכן זה הפך לטרנד בלתי נמנע לשליטה במנוע צעד עם מחשב מיקרו בעל שבב יחיד, התואם גם את מגמת התקופה הדיגיטלית.