הבית > חדשות > תוכן

תולעת כונן (1)

Jul 26, 2017

תולעת כונן הוא סידור הילוך שבו תולעת (שהוא הילוך בצורת בורג) משתלב עם תולעת הילוך (אשר דומה במראה כדי הילוך הילוך). שני היסודות נקראים גם בורג התולעת וגלגל התולעת . המינוח הוא מבולבל לעתים קרובות על ידי שימוש לא מדויק של המונח תולעת הילוך כדי להתייחס התולעת, ציוד תולעת, או כונן תולעת כיחידה.

כמו סידורי ציוד אחרים, כונן תולעת יכול להפחית את מהירות הסיבוב או להעביר מומנט גבוה יותר. תולעת היא דוגמה של בורג, אחד של שש מכונות פשוטות.

אחד היתרונות העיקריים של תולעת יחידות כונן הילוך הם שהם יכולים להעביר תנועה ב 90 מעלות.

הֶסבֵּר

תיבת הילוכים שתוכננה באמצעות תולעת וגלגל תולעת קטנה בהרבה מזו של גלגל הילוכים רגיל , ויש לה את צירי הכונן שלה ב -90 מעלות זה לזה. עם תולעת התחלה אחת , עבור כל 360 ° התור של התולעת, את התולעת הילוך ההתקדמות רק שן אחת של הציוד. לכן, ללא קשר לגודל התולעת (למרות מגבלות ההנדסה הגיונית), יחס הציוד הוא "גודל של תולעת הילוך ל -1" . בהתחשב בתולעת התחלה אחת, ציוד תולעת בן 20 מפחית את המהירות ביחס של 20: 1. עם הילוכים spur, הילוך של 12 שיניים חייב להתאים עם 240 שיניים ציוד להשיג את אותו יחס של 20: 1. לכן, אם המגרש הדיאמטרי (DP) של כל הציוד הוא זהה, אז, במונחים של הגודל הפיזי של 240 שיניים ציוד לזה של ציוד 20 שיניים, הסדר תולעת הוא קטן בהרבה נפח.

סוגים

ישנם שלושה סוגים שונים של הילוכים שניתן להשתמש בהם כונן תולעת.

הראשון הם גרון תולעים לא גרון . אלה אין גרון , או חריץ, במכונה סביב ההיקף של התולעת או גלגל תולעת. השני הם גלגלי תולעת חד גס, שבו גלגל התולעת הוא גרון. הסוג הסופי הם כפול תולעת תולעת הילוכים, אשר שני הילוכים throated. סוג זה של הילוך יכול לתמוך בטעינה הגבוהה ביותר. [1]

לתולעת עוטפת (שעון חול) יש אחד או יותר השיניים עולה בקוטר מן החלק האמצעי לשני הקצוות. [2]

עוטף כפול wormgearing כולל עוטף תולעים הזדווגות עם מלא wormgears עוטף. זה ידוע גם בשם wormgearing globoidal. [3]

כיוון השידור

שלא כמו ברכבות הילוך רגילות, כיוון ההילוכים (מוט המוצא לעומת מוט הפלט) אינו הפיך בעת שימוש ביחסי הפחתה גדולים, עקב החיכוך הגדול יותר בין התולעת לבין גלגל התולעת, כאשר בדרך כלל תולעת אחת (ספירלית אחת) משמש. זה יכול להיות יתרון כאשר הוא הרצוי כדי למנוע כל אפשרות של הפלט המניע את הקלט. אם תולעת multistart (ספירלות מרובות) משמש אז היחס יורד בהתאם ואת ההשפעה בלימה של תולעת תולעת הילוך אולי צריך להיות מוזלים, כמו הילוך יכול להיות מסוגל להניע את התולעת.

תצורות תולעת הילוך שבו הילוך לא יכול לנהוג התולעת נקראים עצמית lo

cking . אם תולעת הילוך עצמית נעילה תלוי בזווית להוביל, את זווית הלחץ, ואת מקדם החיכוך.